W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej

XIII OSWiA Salon Win i Alkoholi Mocnych - Warszawa 2 dni - 29.09.2022 - Kup bilet

Wszystkie kategorie
Tasca Conti D’almerita

Tasca Conti D’almerita

Tasca d’Almerita to rodzina, która produkuje wino na Sycylii od niemal 2 wieków- zaczęli już w roku 1830. Na początku XIX w. bracia Lucio i Carmelo - hrabiowie z Almerity zakupili posiadłość Regaleali. Było to 1200 hektarów, które potem, na mocy przepisów reformy rolnej z 1950 roku, niestety zostały zredukowane do „tylko” 500 hektarów. Winnica na przestrzeni lat gościła wielu znamienitych gości, sporo czasu, w latach 80-tych XIX wieku, spędził tu chociażby Wagner komponując trzeci akt opery Parsifal. Dziś Tasca d’Almerita to 5 posiadłości umiejscowionych w różnych miejscach wyspy, których sercem jest położona centralnie Tenuta Regaleali. W tym niezapomnianym krajobrazowo miejscu i wyjątkowym mikroklimacie, tworzy się wina w apelacji DOC Contea di Sclafani. Winorośl, w przyprawiającej o zawrót głowy różnorodności, uprawia się tu aż w 22 odmianach.

Zarządzana przez kolejne pokolenie: Giuseppe i Alberto, wspólnie z całym zespołem ekspertów, wykorzystuje najnowsze technologie by produkować wina w hołdzie rodzinnej tradycji i zgodne z tożsamością regionu.

Tasca de Almerita to również idealne miejsce do wypoczynku. Dla pragnących poczuć tradycje Sycylii, zamieszkać w domu rodzinnym Tasca z początku XIX wieku - idealna będzie Tenuta Regaleali. Tylko 7 pokoi, każdy inaczej umeblowany, w cudownym włoskim stylu. Przepiękne wnętrza w otoczeniu winnic i pól gwarantują pełen relaks. Dla tych, którzy potrzebują więcej luksusu proponujemy zatrzymać się w Capofaro. Malvasia&Resort Capofaro znajdujący się na wysepce Salina to wyjątkowy 5-cio gwiazdkowy hotel, mogący zaspokoić gusta nawet najbardziej wymagających klientów.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.