Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie

Arnaud De Villeneuve

Posiadłość Arnaud de Villeneuve, którą dzisiaj znamy, powstała w 2007 poprzez unię 3 różnych projektów: Salses le Chateau, La Roussillonnaise oraz Pezilla la Riviere.


Historia Salses le Chateau sięga 1909 roku, kiedy grupa ponad 300 winiarzy założyła stowarzyszenie winogrodników, jako jedne z pierwszych we Francji, a na pewno pierwsze w regionie, w okolicach sławnej niegdyś fortecy. Na początku wytwarzano wyłącznie czerwone wina, lecz od 1929 roku, kiedy powstała nowa winiarnia Sainte Colombe zaczęto produkować również białe oraz Vins Doux Naturels (VDN)- słynne francuskie wina wzmacniane produkowane metodą “mutage”- poprzez dodanie mocnego alkoholu do fermentującego moszczu na skórkach lub bez. Metoda ta została wynaleziona przez wybitnego hiszpańskiego uczonego Arnaud de Villeneuve, któremu w hołdzie nadano nazwę dzisiejszej winiarni. 


Winiarnia Roussillonnaise powstała w 1932 roku w miejscu, gdzie istniała już destylarnia o tej samej nazwie i zajmowała się produkcją głównie win wytrawnych. W końcówce lat ‘60 XX wieku do winiarni dołączyły Vins Fins oraz Les Vignerons, które specjalizowały się w produkcji win wzmacnianych. Historycznie jako pierwsi wyprodukowali Muscat de Noel, apelację specjalnego Muscata Bożonarodzeniowego, którego tradycja sięga średniowiecza. 


Pezilla la Riviere zbudowany został w 1935 roku i 12 razy przechodził rozbudowę, z czego najważniejszą w 1955, gdy zbudowano specjalną część do produkcji Vins Doux Naturels. Imponujące tarasy wzdłuż doliny Tet umożliwiły ciągły rozwój aż do początków tego wieku.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.