Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Vigneti Zanatta

Vigneti Zanatta

Vignetti Zanatta to stosunkowo młoda firma. Założona w 2003 roku obejmuje dwie winnice - jedną w regionie Veneto, drugą na Sardynii. Veneto reprezentowane jest przez wina Moscato, Prosecco oraz Pinot Grigio. Natomiast na wyjątkowo piaszczystych glebach posiadłości wyspiarskiej, w regionie Gallura produkowane są wina z lokalnych odmian winorośli -znakomite Vermentino i Cannonau.

Gallura to region na Sardynii znany z granitowych skał, kształtowanych przez wieki wiatrem, deszczem i morską falą, gdzie większość terenów jest sucha i jałowa. Jedynie na północy, istnieją obszary pokryte winnicami. To właśnie tutaj w 1975 r. Bruno Zanatta, młody enenolog z Treviso, zaczął swoją karierę, zdobywając dogłębną wiedzę na temat sardyńskiego terroir. Po 30 latach doświadczeń i rozwijania swojej winiarskiej pasji, w roku 2003, Bruno, wraz ze swoją córką i synem zakupili 20 akrów winnic położonych na sardyńskich wzgórzach - ok 300m n.p.m. Następnie w roku 2005 postanowili powiększyć areał upraw o kolejne 100 akrów. W roku 2008 marzenie Bruno dopełniło się, kiedy zakończyła się budowa winiarni.

Dziś w winnicy Zanatta produkuje się znakomite, pełne charakteru wina, idealnie oddające charakter terroir i uprawianych tu odmian winorośli.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.