Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Maurice Schueller

Maurice Schueller

Przytulone w samym sercu Alzacji Gueberschwihr, ze swoimi 800 mieszkańcami jest powszechnie znaną i prestiżową wioską jeśli chodzi o uprawę winorośli i produkcję wina.

W tej właśnie, założonej pod koniec XV wieku wiosce, znajduje się winnica Maurice Schueller. Tutaj, wykorzystując tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie, pracuje razem cała rodzina, tworząc jednocześnie własne, nowoczesne metody produkcji, pozwalające tworzyć wina nieco łagodniejsze niż większość klasycznych, dość kwasowych win z tego regionu.

Średniowieczna, rustykalna piwnica Schuellerów oraz oryginalne drzwi z 1609 roku tworzą prawdziwy pomnik historyczny regionu.

Jest to również miejsce pracy Marca Schuellera, który w 1994 roku przejął zarządzanie winnicą od swojego ojca. Wina, które tworzy Marc, charakteryzują się doskonałą jakością i są cenione zarówno we Francji, jak i całej Europie.

Winnica ma nieco ponad 6 hektarów i produkowanych jest tutaj 7 podstawowych, alzackich odmian winorośli. Te siedem szczepów daje również nazwę, zgodnie z zasadami alzackich apelacji, winom tutaj produkowanym.

Unikalny klimat okolic wioski Gueberschwihr i gliniasto - wapienne gleby pozwalają produkować cudownie aromatyczne wina.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.