Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie

Estevez

Jose Estevez jest niezależną firmą rodzinną, której prestiż i dbałość o dojrzewanie win i destylatów znany jest na całym świecie. Historia jednego z największych dzisiejszych domów Sherry sięga 1760 roku, kiedy to król Hiszpanii Carlos III mianował generała Don Joaquina Manuela de Villena tytułem Markiza Real Tesoro w nagrodę za zwycięstwo, jakie jego flota odniosła przeciwko pirackim statkom, które przewoziły królewskie skarby (Real Tesoro). Don Joaquin użył własnego srebra do przetopienia na amunicję, aby nie uszczuplić koronnych bogactw.

Natomiast początki winiarskie Jose Estevez wywodzą się z przedsiębiorstwa Jose Lena Rendon and Co., które zostało założone w 1809 roku. Od 1974 roku rodzina Estevez stała się jej większościowym udziałowcem, zmieniając  10 lat później nazwę na dzisiaj obowiązującą.  W 1982 roku Jose Estevez de los Reyes zakupił część udziałów Marques del Real Tesoro, przejmując firmę w 1985 roku, a 4 lata później posiadając już 95% jej udziałów.

W 1989 rodzina Estevez opracowała plan połączenia obu firm, stawiając nowy obiekt, obejmujący biura, rozlewnię, chłodnie, magazyny, laboratoria i nową piwnicę z układem beczek solera. Podążając za filozofią prężnej ekspansji, w 1993 roku przejęła międzynarodową markę wina Fino „Tio Mateo”, z całą jego solerą. W 1999 roku zakupili jedną z najstarszych winnic w Jerez, A.R. Valdespino, a w 2007 roku przejmują kontrolę nad uznaną marką Manzanilla „La Guita”, z Sanlucar de Barrameda, która jest liderem na rynku hiszpańskim. Dziś grupa Estevez wyposażona jest w najnowocześniejsze maszyny i technologie w Jerez.

 

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.