Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Caparzo

Caparzo

Pod nazwą CAPARZO tak naprawdę kryją się trzy, należące do Pani Elisabetty Gnudi Angelini, posiadłości: Borgo Scopeto, Doga Delle Clavule i tytułowe Caparzo. Winnica Caparzo to jeden z najbardziej prestiżowych i popularnych obszarów uprawy winorośli w Montalcino, znany ze swojej wysokiej jakości i niepowtarzalnego stylu. Posiadłość rozciąga się na obszarze 200 ha, z czego 90 ha stanowią winnice. Podłoże stanowią tu głównie mieszaniny łupków i piaskowca, a uprawiane szczepy to Sangiovese, Cabernet Sauvignon, Syrah, Merlot, Colorino i Chardonnay.

W winnicach Caparzo powstają znakomite: Brunello di Montalcino, Brunello di Montalcino Riserva oraz Rosso di Montalcino, a także znakomite Sangiovese i Chardonnay IGT Toscana oraz destylaty Grappa di Brunello i Grappa Riserva. Caparzo uchodzi za jedną z pierwszych winnic, w których zrozumiano i nauczono się wykorzystywać wpływ terroir na właściwości wina. Z tej wiedzy powstały takie wina jak Brunello di Montalcino Vigna „La Casa” (począwszy od 1977r.) i Rosso di Montalcino Vigna „La Caduta” (od 1991r.). Są to wina klasy Single Vineyard - pochodzące tylko z jednej, niedużej i wybitnej parceli.

W naszej ofercie posiadamy przedstawicieli pozostałych winnic: Borgo Scopeto, posiadłość z południowej części regionu Chianti Classico reprezentowana jest przez Chianti Classico, Chianti Classico Riserva, Supertoskana - Borgonero, a także jedno z najbardziej popularnych win deserowych: Vin Santo del Chianti Classico. Natomiast najmłodsza z posiadłości, zakupiona w 2001 roku i reprezentująca region Maremma di Toscana: DOGA delle CLAVULE - przez jej sztandarowe wina Doga delle Clavule Morellino di Scansano i Doga delle Clavule Vermentino.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.