W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej
Beres Tokaji

Beres Tokaji

Posiadłość Beres to 45 hektarów usytuowanych w Basin of Benye - geometrycznym centrum regionu Tokaji. Rodzina Beres kupiła tę ziemię w 2002 roku z zamiarem produkowania win najwyższej jakości, które sprostałyby sławie tego znakomitego regionu. Państwo Beres to właściciele świetnie prosperującej i znanej na Węgrzech firmy farmaceutycznej sprzedającej krople o tej samej nazwie. Ich założeniem było stworzyć winiarnię, w której miłość i szacunek do natury łączą się z najnowszą technologią.

Dziś, jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów na Węgrzech, zachowujący jednocześnie tradycyjne metody produkcji. Zabudowania winnicy to około 3000m2, które obejmują nie tylko część produkcyjną, ale również pomieszczenia biurowe i luksusowy hotel.

Winnica ma potencjał produkowania 200 tyś. butelek jakościowego wina rocznie. Dzięki temu jest to jeden z najbardziej znaczących zakładów w regionie. Uprawiane odmiany to przede wszystkim Furmint - (ponad 50%), a także Harslevelu, Sargamuskotaly, Koverszolo i Zeta.

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.