W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Armorik Warenghem

Armorik Warenghem

Distillerie Warenghem jest domem dla Armorik - pierwszej single malt whisky stworzonej we francuskiej Bretanii. Destylarnia jest niezależnym producentem - rodzinną firmą założoną ponad 100 lat temu. Powstała w 1900 roku by produkować najlepszej jakości francuskie likiery i destylaty, od 1982 roku, stała się pierwszą w regionie destylarnią whisky. Pierwsze beczki napełniono w 1983 roku, a już 4 lata później swoją premierę na rynku miały butelki WB blended. Debiut single malt whisky bez określenia wieku przypadł na rok 1998, a 4 lata później światło dzienne ujrzał 10-letni Amorik Millesime 2002.

Celem nadrzędnym tej małej, rodzinnej, można rzec rzemieślniczej destylarni jest osiągnięcie jak najwyższej jakości. Cały proces produkcji począwszy od mielenia ziarna aż do butelkowania gotowej whisky przebiega na terenie zakładu. Woda czerpana jest ze źródła Rest Avel, a wykorzystywane zboża to francuski jęczmień oraz w przypadku whisky blended dodatkowo bretońska pszenica. Destylacja jest dwukrotna i zachodzi w miedzianych alembikach a w procesie dojrzewania whisky wykorzystywane są także beczki z dębu bretońskiego.

Od roku 2015 Bretania została oficjalnie uznana za region produkcji whisky. Klimat jest tu zbliżony do zachodniej Szkocji – wilgotność, opady, morska bryza – tylko temperatura o kilka stopni wyższa.

Whisky z Francji – to nie tylko ciekawostka którą należy spróbować – to naprawdę bardzo dobre pod względem aromatów i jakości whisky.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.