Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Schmitt Sohne

Schmitt Sohne

Pochodzący z rodziny związanej z przemysłem winiarskim od ponad 200 lat, Hilar Schmitt założył Schmitt Söhne w 1919 roku jako małą lokalną winiarnię z nastawieniem na produkcję najwyższej jakości win w przystępnych cenach. Nie przyszło mu wtedy na myśl, że jego spadkobiercy rozwiną firmę w ciągu następnych 90 lat tak, że stanie się ona  jednym z największych eksporterów niemieckiego wina na świecie.

 

Syn Hilara, Peter Vitalis Schmitt, bazując na dziedzictwie ojca oraz swojej determinacji i przezorności rozpoczął rozbudowę firmy. Trzecia generacja, na czele której stał syn Petera, Gerd Schmitt, przejęła władzę w 1958 roku i przypisuje się jej modernizację winnicy, zwiększenie możliwości produkcyjnych i magazynowych oraz położenie podwalin pod działalność eksportową. W 1984 roku do głosu doszło czwarte pokolenie, a Thomas Schmitt objął stanowisko dyrektora zarządzającego z własnymi pomysłami i wizjami na przyszłość. To dzięki jego przywództwu Schmitt Söhne położył nacisk na eksport wina i stało się dominującą firmą w tej dziedzinie na rynku. Historia sukcesu toczy się dalej w XXI wieku, z kolejnym członkiem rodziny, już w piątym pokoleniu -w 2012 do firmy dołączyła Juliane Schmitt, córka Thomasa Schmitta, która od stycznia 2020 roku przejęła zarządzanie Schmitt Sohne.

 

Podczas tej ewolucji, od małej lokalnej winnicy do lidera w niemieckim eksporcie wina, Schmitt Söhne zawsze patrzyło w przyszłość, szukając sposobów na poprawę i rozwój przy jednoczesnym utrzymaniu najwyższego poziomu jakości i obsługi klienta.  W 2019 roku świętowali 100-lecie firmy, a planując kolejne 100, chcą dążyć do kontynuacji misji tworzenia wina o świetnej relacji ceny do jakości, tylko z wysokiej jakości winogron, łącząc jednocześnie innowacyjność z tradycją.

 

Głównym szczepem wykorzystywanym w winnicy jest Riesling, choć wykorzystują także Muller Thurgau, Gewurztraminer i Weissburgunder. Używają tylko mocno dojrzałych winogron, które dają więcej aromatu i smaku, dzięki czemu powstałe wina są bardziej ekspresyjne i złożone.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.