Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Paco & Lola

Paco & Lola

Paco & Lola to dość młoda, ale już bardzo ceniona marka ze słynącego ze znakomitych białych win regionu Rias Baixas.

Jest to region o dużym wpływie klimatu atlantyckiego z łagodnymi temperaturami i dużą intensywnością opadów w porze zimowej. Mamy tu różnorodne: granitowe, piaszczyste i bogate w materię organiczną gleby, rzadko położone powyżej 100 m n.p.m. Charakterystyczne dla regionu są rozdrobnione winnice, a królem szczepów jest tu Albarino. Charakteryzuje się on wczesnym dojrzewaniem, przepiękną, złotą barwą, kiście ma niewielkie, a pojedyncze grona małe. To najbardziej znana na świecie, hiszpańska, biała odmiana.

Winiarnia Paco & Lola została otwarta w 2006 roku i jest wyposażona w urządzenia najnowszej technologii. Młody, energiczny zespół z wielkim zapałem produkuje tu wina wyłącznie ze szczepu Albarino. Owoce zbierane są ręcznie z różnych wiekowo krzewów (8 - 100 lat) z ponad 200 hektarów położnych na ponad 1900 maleńkich działkach. Ich specyfika i różnorodność sprawia, że wina mają wprost genialną intensywność aromatu.

Wina Paco & Lola są obsypywane medalami i wyróżnieniami na wszystkich konkursach i wystawach międzynarodowych. To utożsamienie jakości, elegancji i świeżości białych win.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.