Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Chateau Tanunda

Chateau Tanunda

Château Tanunda to symbol regionu Barossa. Posiadłość, wpisana na listę dziedzictwa narodowego Australii, została zbudowana w latach 80-tych XIX wieku i objęła jedne z najstarszych (1840r.) winnic regionu. Dziś stanowi największą i najstarszą posiadłością typu chateau w całym kraju.

Historia winnicy wzięła swój początek w panującej w Europie,w połowie XIX wieku, pladze filoksery. To co było katastrofą dla winiarzy ze starego kontynentu stało się szansą dla Australii, gdzie dostrzeżono szerokie możliwości sprzedaży produkowanych tu win. Tym kierowało się również 3 przyjaciół, którzy wcielili w życie projekt Chateau Tanunda, bardzo okazałej winnicy produkującej najwyższej jakości wina. Na lokalizację winiarni wybrano region Barossa, w którym europejscy emigranci już od kilkudziesięciu lat z sukcesami uprawiali winorośl.

Sukces Chateau Tanunda przyszedł bardzo szybko i był sukcesem całego regionu. Winnica na całe lata stała się bijącym sercem Barossy.

W XX wieku winnica niestety stała się częścią większego koncernu i jej wielkość i prestiż pozostawały w uśpieniu będąc zapleczem dla innych marek. Na szczęście w roku 1998 znalazł się pasjonat, który postanowił odkupić chateau i przywrócić mu jego chwałę i wielkość. Dziś po 20 latach, John Gerber, bo o nim mowa, wraz ze swoją rodziną mogą poszczycić się produkcją znakomitych win oddających charakter regionu.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.