Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie

Chateau Barbebelle

Chateau Barbebelle jest rodzinną winnicą rodziny Herbeau, położone w miejscowości Rognes niecałe 20 km na północny zachód od pięknego miasteczka Aix-en-Provence, dawnej stolicy regionu. Jest jedną z najstarszych posiadłości w apelacji Coteaux Aix-en-Provence. Istnieją dowody na to, że rolnictwo w tym miejscu sięga czasów rzymskich.


Posiadłość zajmuje 45 hektarów winnic i znajduje się w sercu chronionej przyrody, między cyprysami, sosnami, dębami ostrolistnymi i gajami oliwnymi, skąd winorośl czerpie swoje zasoby, co ma niebagatelny wpływ na tworzone tutaj najwyższej jakości wina. Skąpane w słońcu winnice nie cierpią na nadmierny upał, gdyż gliniasto- wapienne gleby świetnie zatrzymują wilgoć, skalista rzeźba terenu zapewnia dobrą wentylację, a średnia wysokość winnicy 370 m n.p.m. zapewnia chłodniejsze noce nawet w lecie. Całość klimatu dopełnia słynny prowansalski mistral- król róży wiatrów, który w naturalny sposób oczyszcza winogrona i daje wytchnienie roślinom i okolicznym turystom. W winnicy praktykuje się rolnictwo z filozofią poszanowania środowiska i ograniczoną do minimum interwencją człowieka.


Uprawiane tutaj odmiany winorośli jak Grenache Noir, Syrah, Vermentino znane lokalnie jako Rolle, Cinsault, Cabernet Sauvignon Grenache Blanc czy Sauvignon Blanc służą w głównej mierze do wytwarzania win różowych, które stanowią ponad 75% całości produkowanych tutaj win. Wina zdobyły już uznanie konsumentów na całym świecie. Spadkobierczyni rodu Madelaine wraz z mężem Valentin’em pracują razem z pasją, miłością, a szczególnie z wielką komplementarnością. Valentin zajmuje się winnicami, a Madeleine od strony handlowej i komunikacyjnej, czuwa nad strategią rozwoju.

 


Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.