Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Tenuta Valleselle Tinazzi

Tenuta Valleselle Tinazzi

Historia Tinazzi rozpoczyna się w 1968 roku, kiedy Eugenio Tinazzi dzięki pasji do uprawy winorośli, zakłada oficjalnie małą firmę winiarską, wspierany przez syna Gian Andrea.

Obaj pracują z wielkim zaangażowaniem oraz myślą przyszłościowo. Z czasem rozbudowują swój majątek w rejonie Bardolino i Valpolicella. W 1986 roku zostaje zakupiona Tenute Valleselle, urocza posiadłość położona pośród wzgórz w sąsiedztwie jeziora Garda w miejscowości Bardolino. To tutaj powstaje linia win o tej samej nazwie. Uprawia się zarówno lokalne odmiany winorośli (Corvina, Rondinella, Molinara, Trebbiano di Lugana czy Garganega), jak i odmiany międzynarodowe (Merlot, Cabernet Sauvignon i Chadonnay).

W 2001 roku, podczas podróży do Salento na południu Włoch, Gian Andrea od razu zakochał się w tutejszym krajobrazie i szybko pojął potencjał lokalnych winnic. Kilka miesięcy później rodzina kupiła posiadłość o powierzchni około 20 ha Feudo Croce, gdzie uprawiane są lokalne odmiany jak Primitivo, Negroamaro czy Malvasia Nera.

Rodzina posiada obecnie ponad 100 hektarów winnic, a wina rodzą się między dwiema odrębnymi rzeczywistościami, wenecką i apulijską. Tradycja i innowacja to dwa kluczowe elementy filozofii wina Tinazzi. Z jednej strony troska o terroir i miłość do ziemi, przy uprawie winorośli z poszanowaniem środowiska i historii miejsc, które je otaczają. Z drugiej strony ciągłe dążenie do najwyższej jakości poprzez stosowanie w piwnicy najnowocześniejszego sprzętu. Wina Tinazzi charakteryzują się wielką elegancją i charakterem, o ekspresyjnym potencjale różnych winnic i terytoriów.

 

 

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.