W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej

Pawlina Open Day – Ursynów Rosoła - 24.07.2021 - 12:00 - 21:00 Kup bilet

Wszystkie kategorie
Tenuta Valleselle Tinazzi

Tenuta Valleselle Tinazzi

Tenuta Valleselle to urocza, położona wśród wzgórz posiadłość, niedaleko umiejscowionej nad jeziorem Garda, miejscowości Bardolino. Zabudowania otoczone są rozległymi winnicami i gajami oliwnymi. Winnica została zakupiona w 1986 roku i po starannej renowacji, stała się drugą w Veneto należącą do rodziny Tinazzi. Ich winiarska historia sięga lat 60-tych XX w. kiedy to Eugenio Tinazzi założył małą winnicę produkującą i sprzedającą lokalne, proste wina. Pracując z wielkim zaangażowaniem i pasją w latach 70-tych przeniósł produkcję i siedzibę do Cavaion Veronese, które stało się centrum dowodzenia winnicy na kolejne 20 lat. Dziś winnicą zarządza jego syn Gian Andrea Tinazzi wraz ze swoimi dziećmi: synem Giorgio oraz córką Francescą. W ofercie winnicy znajdują się wina z wszystkich apelacji Veneto.

Znajdziemy tu znakomite Amarone della Valpolicella, skoncentrowane Ripasso, owocową i harmonijną Valpolicellę, Bardolino, a także świeże i delikatne Soave i Pinot Grigio.

Winnica jest świetnie przygotowana do podejmowania gości. Oferuje bogaty program warsztatów zarówno winiarskich jak i kulinarnych.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wina rodziny Tinazzi również z regionu Puglia.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.