W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej

XIII OSWiA Salon Win i Alkoholi Mocnych - Warszawa 2 dni - 29.09.2022 - Kup bilet

Wszystkie kategorie
Navarro Lopez

Navarro Lopez

Navarro Lopez
Winnica Navarro Lopez powstała w 1904 roku jako najbardziej nowoczesna, a jednocześnie rodzinna winnica w regionie Valdepenas. Firma szybko się rozwijała, a produkcja win stale rosła. Niestety ta dobra passa została przerwana, kiedy to podczas Hiszpańskiej Wojny Domowej, Republikanie skonfiskowali winnicę. Wróciła ona w ręce rodziny Megia w 1940 roku, ale jej piwnice były puste. Z setek beczek, w których przed wojną dojrzewało wino, nie zostało nic. Rodzina musiała zaczynać wszystko od zera. Po kryzysie lat 80-tych, który dotknął bardzo wielu producentów z regionu, winnicę przejął obecny właściciel Doroteo Navarro Donado. Niezwłocznie zaczął on wprowadzać konieczne zmiany stawiając przede wszystkim na wysoką jakość win, produkcję win jednoodmianowych w ramach apelacji D.O. Valdepenas i ich sprzedaż w formie zabutelkowanej. Oczywiście nie obyło się też bez licznych inwestycji w zgodne z najnowszymi technologiami maszyny i urządzenia.

W latach 90-tych firma dokupiła dwie dodatkowe winnice: Bodegas Canadas i Bodegas Nieto, znacznie zwiększając w ten sposób swoje portfolio oraz areał upraw. Dziś na 190 hektarach uprawia się tu głównie dwa szczepy: Tempranillo i Macabeo, przy czym 90% rocznej produkcji to wina czerwone. W roku 2005 zarządzanie winnicą przejął najstarszy syn Francisco Navarro Lopez. Od tego momentu rozpoczęło się prawdziwe pasmo sukcesów firmy zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym. Winnica dalej rozszerzała swoje portfolio poprzez kupno winnic w innych regionach lub przez zawiązywanie spółek joint - venture. I tak dziś, oprócz win z Valdepenas, tworzą znakomite wina w regionach La Mancha, Rioja, Ribera del Duero i Rueda.


Vina Valoria
W roku 1860 w przepięknym zakątku regionu Rioja Alta (miejscowości Fuenmayor), rodzina Perez Foncea założyła jedną z najbardziej legendarnych i szacownych winnic. Dziś, z ponad 100-tu letnią tradycją i doświadczeniem przekazywanym z pokolenia na pokolenie, reprezentuje ona najbardziej tradycyjne winiarstwo regionu. Cztery generacje doświadczeń oraz zastosowanie najnowszych technologii pozwalają na tworzenie wyjątkowych win. Cały proces począwszy od dojrzewających w winnicy owoców, aż do butelkowania odbywa się z najwyższą starannością i jest sygnowane przez tę jedną z najbardziej legendarnych winnic w Rioja. Tradycyjnie piwnice mieszczą 1800 beczek z dojrzewającym winem, które po zabutelkowaniu trafiają do 70 krajów całego świata.

Bodegas Valoria to nie tylko winnica, to także filozofia produkcji wina, tak by zachwycało nawet najbardziej wybredne podniebienia i jednocześnie wyrażało swoją własną osobowość.

Wina Vina Valoria dostępne są również w starszych rocznikach (rok 1980 i wcześniej). Konieczne wcześniejsze zamówienia.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.