Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Navarro Lopez

Navarro Lopez

Grupa Navarro Lopez, która łączy tradycję i innowacyjność z szeroką gamą win z różnych hiszpańskich apelacji, to znana na całym świecie firma winiarska, która jest rozpoznawalna ze względu na jakość, wartość dodaną, innowacyjność i zrównoważony rozwój.

Projekt zrodził się w 1988 roku, gdy Doroteo Navarro Donado nabył starą winnicę w Valdepenas założoną w 1904 roku. Na początku XX wieku winnica ta szybko rozwijała się, a produkcja win stale rosła. Niestety dobra passa została przerwana, kiedy to podczas Hiszpańskiej wojny domowej, skonfiskowano winnicę. Wróciła ona w ręce rodziny Megia w 1940 roku, ale jej piwnice zostały opustoszone z setek beczek, w których przed wojną dojrzewało wino. Rodzina musiała zaczynać praktycznie od zera odbudowę utraconego kapitału. Po kryzysie lat 80., który dotknął wielu producentów w Valdepenas, winnicę przejął właśnie Doroteo. Zaczął od restrukturyzacji, ale przede wszystkim postawił na wysoką jakość win, wytwarzanie win z pojedynczych odmian i ich sprzedaż w formie zabutelkowanej zamiast sprzedaży masowej.

W latach 90. firma dokupiła dwie dodatkowe winnice: Bodegas Canadas i Bodegas Nieto, znacznie zwiększając w ten sposób swoje portfolio oraz areał upraw. Dziś na 190 hektarach uprawia się głównie dwa szczepy: czerwone Tempranillo i białe Macabeo, przy czym 90% rocznej produkcji to wina czerwone. W roku 2005 zarządzanie winnicą przejął syn Francisco Navarro Lopez, zachowując tym samym swój rodzinny charakter i jest trzecią najważniejszą winiarnią w apelacji Valdepenas.

 

 

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.