W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej

Mas D'en Gil

Mas d’en Gil to 150 lat i trzy pokolenia tradycji produkcji wina. Założycielem winnicy był Francesco Gil – człowiek pełen entuzjazmu i inwencji. Jego potomkowie zarządzali majątkiem aż do  roku 1930, kiedy to winnicę przejęła rodzina Barril i przemianowała ją na Masia Barril. W tym czasie winnica po raz pierwszy zaczęła butelkować wytwarzane tu wina. Kolejna zmiana właścicielska nastąpiła w 1998 roku, kiedy to posiadłość  została kupiona przez rodzinę Rovira Carbonell. Winnicy przywrócono jej pierwotną nazwę: Mas d’en Gil, a w dwa lata później na rynku pojawiły się pierwsze wina pod tą marką.
 
Odwiedzający posiadłość Mas d’en Gil  są często poruszeni jej widokiem. Dosłownie kilka metrów od głównej drogi, rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na winnicę,  która jest kwintesencją regionu Priorat. Urzekające tarasy winnic, gaje orzechowe i oliwne, a wszystko to przepięknie uporządkowane. Nad winnicą wznosi się  „Bell munt” („piękna - góra”), która nadaje nazwę wiosce i jest obszarem granicznym DOQ Priorat od jego południowej strony. Położone zaledwie kilometr od winnic, centrum wioski rozciąga się wzdłuż dwóch grzbietów, a ich wąwozy po obu stronach ześlizgują się stromo w dół w kierunku rzeki Siurana. 
 
Należy wspomnieć, że winnica Mas d'en Gil, a także cały obszar Bellmunt,  czerpią korzyści z występującej tu w sezonie letnim i wiejącej od morza śródziemnego, odświeżającej morskiej bryzy, zwanej „Garbinada”. Dostarcza ona roślinom dodatkowej wilgoci, tak potrzebnej do kontynuowania procesu dojrzewania i wpływa na unikalny charakter tutejszych win.

DOQ PRIORAT
Denominacion d’Origen Qualificada Priorat zajmuje centralną część powiatu administracyjnego Priorat - prowincji położonej na południu Katalonii. To przepiękny, górzysty obszar, w cieniu góry Montsant, składający się z dolin i zboczy górskich, którego charakter ukształtowało wielopokoleniowe rolnictwo. Całkowita powierzchnia obejmuje niemal 18 tys. hektarów, z czego 2 tys. hektarów to winnice porastające, typową dla tego regionu, łupkową glebę – Llicorella.

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.