Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie

Botter

Botter został założony przez Carlo i jego żonę Marię w 1928 roku w Fossalta di Piave, małym miasteczku niedaleko Wenecji. Zaczęło się od małej firmy sprzedającej lokalne wina w beczkach i dużych butelkach. W latach 60. dwaj synowie Arnaldo i Enzo dołączyli do firmy i zaczęto sprzedawać wino w butelkach. Bracia umocnili pozycję firmy na rynku krajowym, ale przede wszystkim zapoczątkowali sprzedaż win do krajów Europy Zachodniej jak Niemcy, Dania czy Kraje Beneluksu, co sprawiło, że eksport stał się głównym źródłem dochodu spółki. W 1970 roku zostaje założona Casa Vinicola Botter S.p.A. Botter był stanie się tak intensywnie rozwijać, ponieważ mógł nadążyć za rosnącym popytem i ciągle poszerzać swój asortyment. W ofercie można było znaleźć wina z takich regionów Włoch jak Abruzja, Kampania, Apulia czy Sycylia.

Pod koniec lat 90., trzecie pokolenie Botter- Annalisa, Alessandro i Luca dołączyli do firmy. Rozszerzono swoją działalność o kolejne rynki zagraniczne, dbając cały czas o utrzymanie odpowiedniego poziomu jakości w miarę wzrostu. Ta rozwaga przyniosła im reputację niezawodnych i zorientowanych na jakość.

Dziś Botter jest jednym z największych producentów i największym eksporterem win włoskich, mając w swej ofercie wina od północy do południa Włoch. Jedna na 35 butelek włoskiego wina eksportowanego jest produkowana właśnie przez Botter. W tej chwili eksportuje 96,2% swojej produkcji do ponad 60 krajów. Roczny obrót firmy to ponad 163,4 milionów euro, a roczna produkcja wina to ponad 77,6 milionów butelek.

 

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.