Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie

Botter

Firma Botter została założona w 1928 roku przez Carlo Bottera. Dzisiaj winnicą, która jest obecnie jednym z liderów sprzedaży i eksportu win z Veneto, zarządza już trzecie pokolenie rodziny Botter. Firma narodziła się jako negocjant, sprzedający wino w beczkach i dużych butelkach, głównie do gastronomii. W latach 50-tych XXw., drugie pokolenie zaczęło sprzedawać wina butelkowane. Bracia Arnaldo i Enzo nie tylko znacznie rozwinęli firmę na rodzimym rynku, ale również zapoczątkowali export na rynki Europy Centralnej (głównie Belgia, Niemcy i Szwajcaria).

W latach siedemdziesiątych firma stała się już korporacją, której cały kapitał spoczywał w rękach rodziny. Dziesięć lat później, 90% produkcji firmy było eksportowane do 25 krajów, a liczba win w portfolio znacznie się powiększyła. Doszły wina z innych, włoskich regionów m. in. z Piemontu, Toskanii, Marchii, Lacjum i Apulii. Od końca lat 90-tych do firmy dołączyło trzecie pokolenie: Luca, Annalisa i Alessandro rozwinęli ofertę o kolejne regiony.

W tej chwili Botter eksportuje 98% swojej produkcji do ponad 58 krajów. Roczny obrót firmy to ponad 136 milionów euro, a roczna produkcja wina to ponad 66 milionów butelek.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.