Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Bodegas Farina

Bodegas Farina

Rodzinna winnica Bodegas Fariña założona została w 1942 roku i uważana jest za pionierski projekt, będący początkiem denominacji Toro. Salvador Fariña założył swoją piwnicę w malutkim miasteczku Casaseca de las Chanas, 30 kilometrów od Toro. Nikt wtedy nie przypuszczał, że te skromne warunki dadzą początek jednej z wiodących hiszpańskich winnic.

Obecnie na czele firmy stoi przedstawiciel drugiego pokolenia rodziny, Manuel Fariña, bardzo znana osobistość w całym hiszpańskim przemyśle winiarskim, który wraz synem Manu zarządzają zespołem winemakerów, aby dziedzictwo i ciężka praca przodków owocowały jeszcze doskonalszymi winami. Od samego początku, aż do dziś, Bodegas Fariña pozostaje w 100% w rękach rodziny.

Toro otrzymało apelację Denominación de Origen w 1987 roku, a Manuel stanął na jej czele. Fariña uważany jest za ojca-założyciela regionu, a marka Bodegas Fariña uważana jest na całym świecie za synonim Toro. Dziś oryginalne piwnice w Casaseca de las Chanas są całkowicie zreformowane i pełne najnowocześniejszych technologii. Winnica produkuje bardzo szeroką gamę win z odmian uprawianych lokalnie głównie z Tempranillo (Tinta de Toro). Bodegas Fariña posiada 300 hektarów własnych winnic, dodatkowo skupuje owoce od zakontraktowanych, małych rolników. Każda działka ma nieco odmienny mikroklimat i glebę. Każde nasadzenie dobierane jest tak, aby otrzymać najlepsze rezultaty dla danego szczepu w określonym terroir. Średni wiek nasadzeń to około 40 lat, ale najstarsze nadal rodzące krzewy liczą sobie nawet 140 lat.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.