Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Vidigal

Vidigal

Vidigal to rodzinna winnica położona w centralnej części Portugalii. Została założona na początku XX wieku i przez niemal sto lat kilkukrotnie zmieniała właścicieli, aż do momentu, gdy w latach 90-tych kupił ją Antonio Mendes Lopes. Opierając się na swoim bogatym doświadczeniu (niemal 40 lat w branży winiarskiej) doinwestował mocno w wyposażenie winiarni, które obecnie pozwala na wyprodukowanie około 3 milionów butelek rocznie.

Antonio jest bardzo mocno skupiony na eksporcie swoich produktów: jedno z jego wino przez 5 lat z rzędu było najlepiej sprzedającym się winem w Norwegii, co jest absolutnie wyjątkową sytuacją, gdyż nigdy dotąd portugalski produkt nie był liderem międzynarodowej kategorii nigdzie na świecie. Obecnie wina Vidigal eksportowane są do ponad 30 krajów, a winnica jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych portugalskich firm na rynkach całego świata. Oprócz uprawiania własnych winnic, położonych głównie w pobliżu Lizbony, Antonio współpracuje również z rolnikami z innych regionów Portugalii: Douro, Dão, Beiras, Alantejo i Vinho Verde. W sumie uprawy winorośli do produkcji win Vidigal to około 450 hektarów. Główne odmiany używane do produkcji to Touriga Nacional, Aragonez (Tinta Roriz), Castelão, Syrah i Cabernet. Większość win ma świeży i owocowy charakter, a głównym założeniem Antonia jest produkcja jak najlepszego wina za jak najniższą możliwą cenę. Zapewniamy Państwa, że wina Vidigal mają doskonały stosunek ceny do jakości, a ponadto są bardzo przyjazne i łatwe do picia.

Najnowszym dzieckiem w portfolio firmy jest seria Porta 6, odznaczająca się gładkim, miękkim smakiem i urokliwą etykietą, przedstawiającą lizbońską uliczkę.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.