Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Farnese

Farnese

Farnese Group to znakomite winnice zlokalizowane w południowej części Włoch. Reprezentują regiony szeroko znane i popularne jak Sycylia, Puglia czy Abruzja oraz te bardziej niszowe jak Campania i Basilicata. Nad całością produkcji czuwa szeroki zespół wine makerów, który głównym celem jest tworzenie win oddających charakter szczepu i regionu, przy jednoczesnej dość dużej przystępności tych win dla konsumenta. Mimo stosunkowo młodego wieku winnic, to dzięki nowoczesnym technologiom i prężnej ekipie sprzedażowo-marketingowej, dziś są obecni w 74 krajach świata.

To co jest cechą wspólną wszystkich tworzonych tu win, to wprost znakomita relacja ceny do jakości. Z uwagi na ten fakt w roku 2016 zostali uzyskali tytuł „Włoskiej Winnicy Roku”.

Basilicata - o tym miejscu mówi się, że to „mały region wielkich win”. Niecałe 10 tysięcy m2 w sercu południowych Włoch z minimalnym dostępem do morza Tyrreńskiego i trochę dłuższą linią brzegową morza jońskiego. Od zachodu ograniczona Apeninami (najwyższy szczyt regionu 2tys.m), klimat - generalnie śródziemnomorski. Winiarstwo w dużej mierze opiera się tu o szczep czerwony Aglianico, wśród białych odmian należy wspomnieć o lokalnych odmianach: Greco i Fiano.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.