Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Altesino

Altesino

Altesino to jedna z najbardziej prestiżowych winnic regionu Montalcino. Położona w samym sercu Toskanii, z dala od zgiełku wielkich miast, w środku jednego z najlepiej zachowanych, przepięknych krajobrazów, gdzie życie toczy się w zgodzie z naturą.

Winnica Altesino była prekursorem win klasy Cru - ze swojej znakomitej parceli Montosoli. Jako pierwsi w regionie eksperymentowali z beczkami oraz przedsprzedażą win zanim są one gotowe i znana jest ich jakość (tzw. sprzedaż na krzaku).

Część najstarszych piwnic winiarni jest umiejscowiona w murach Pałacu Altesi, dodatkowo wybudowane są nowe pomieszczenia, gdzie używa się najnowszych technologii pomagających w tworzeniu win. Filozofią firmy jest tworzyć wina najwyższej jakości, z poświęceniem uwagi każdemu, nawet najmniejszemu detalowi. Posiadłość obejmuje 80 hektarów, z czego 44 to winnice, które podzielone są na pojedyncze Cru: Macina, Castelnuovo dell’Abate, Pianezzine i najważniejsze, dające najbardziej eleganckie wina- Montosoli. Królem szczepów jest tu oczywiście Sangiovese, ale oprócz niego uprawia się również Cabernet Sauvignon, Merlot, Trebbiano, Malvasia, Vermentino, Chardonnay oraz Viognier.

Przez ostatnie 40 lat intensywne relacje pomiędzy pełnym historii i tradycji regionem, a jego najbardziej zmysłowym z produktów jakim niewątpliwie jest wino, nieustannie inspirują Altesino do tworzenia eleganckich win z tzw. duszą.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.