Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Villa Dria

Villa Dria

Z winnicą Villa Dria związane jest bardzo bogate dziedzictwo historyczne obszaru, sięgające czasów starożytnego Rzymu. Rzymianie osiedlili się w dzisiejszej Gaskonii około 2000 lat temu i założyli miasto Elusa współcześnie znane jako Eauze, w departamencie Gers w Oksytanii. Okoliczne wzgórza zagospodarowali, obsadzając je winoroślą i tak powstały pierwsze posiadłości winiarskie zwane „Villas”. W hołdzie dla dziedzictwa regionu właściciel winnicy Jean-Pierre Drieux postanowił nazwać swoją winnicę Villa Dria. Jean-Pierre ma bogate, ponad 20-letnie doświadczenie w uprawie winorośli. Swoją własną winiarnię wybudował w 2010 roku. Winiarnia jest nowoczesna i wyposażano ją w najnowocześniejszą linię produkcyjną. Dzięki temu jest w stanie produkować i przechowywać wina o wyjątkowym charakterze, które oferują wspaniały, owocowy charakter i harmonię smaku.


Umiejscowienie winnic jest zgodne z zasadami geobiologicznymi. W związku z tym wybrano najlepsze parcele pod uprawę poszczególnych odmian winorośli, dokładnie analizując też glebę w tym kierunku. Uprawy są prowadzone w sposób zrównoważony, szanując naturę i ekologię, poprzez stosowanie nawozów organicznych, które odpowiednio wzbogacają strukturę podłoża i unikanie chemicznych nawozów. Na 76 hektarach posiadłości posadzono przede wszystkim, dające tu świetne rezultaty, lokalne białe odmiany Gaskonii jak Gros Manseng, Petit Manseng, Ugni Blanc i Colombard, które świetnie uzupełniają się z międzynarodowymi odmianami jak Sauvignon Blanc czy Chardonnay. Do produkcji różowych i czerwonych win uprawia się Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon oraz Merlot. Wszystkie wina noszą apelację IGP Cotes de Gascogne.

 

 

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.