Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie

Waipara West

Spektakularne winnice Waipara West leżą nad starożytnymi i fascynującymi geologicznie tarasami rzecznymi. Spółka Tutton Sienko Hill została założona w 1989 roku przez Paula Tuttona- handlarza winami w Londynie z żoną Olgą Sienko- polską artystką wraz z siostrą Vic Tutton i  Lindsay Hill. Głównym winiarzem od 2020 roku jest utalentowany Willie Trew. Waipara West jest geograficzną nazwą na południowej wyspie i wywodzi się od stacji meteorologicznej, znajdującej się na kamiennych tarasach wzdłuż rzeki Waipara, u podnóża Alp Południowych około 11 km w głąb lądu od Pacyfiku, w miejscu, gdzie znajdowała się nieudana farma owiec, która nieprzetrwała, gdyż została zdominowana przez populację dzikich królików. Wymienione czynniki klimatyczne wraz z urozmaiconymi glebami, bogatymi w wapienie dzięki morskim skamielinom, tworzą idealne miejsce do uprawy winorośli i pozyskiwania najwyższej jakości gron.

Łączna powierzchnia winorośli wynosi około 25 hektarów, które są uprawiane w sposób zrównoważony dla środowiska. Nie używa się chemicznych środków ochrony roślin, insektycydów czy nawozów sztucznych. Surowość środowiska i niska żyzność gleby zapewniają wyjątkowo niskie plony, a pozyskiwane grona są małe, lecz intensywnie skoncentrowane, co daje wina pełne charakteru. Do głównych odmian należą białe Sauvignon Blanc, Riesling i Chardonnay oraz czerwone Pinot Noir. Waipara West jest członkiem Nowozelandzkiego Stowarzyszenia Producentów Wina i Winogron, a tworzone wina co roku zdobywają nagrody czołowych konkursów winiarskich.

 

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.