Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie

Waipara West

Winnica Waipara West powstała w 1989 roku na Wyspie Południowej pomiędzy wybrzeżem Pacyfiku, a wschodnimi zboczami Alp Południowych w Nowej Zelandii. Jest to firma rodzinna i należy do Paula Tuttona, znanego od lat sprzedawcy wina, jego żony, z pochodzenia Polki i znanej artystki grafika- Olgi Sienko oraz siostry Paula – Vic i jej męża.

Winnica została założona na terenie farmy, na której przez wiele lat hodowano owce i biegały dzikie króliki. Panują tu znakomite dla produkcji winorośli warunki klimatyczno – glebowe. Leżąc w dolinie rzeki Waipara, w formie tarasowej, na różnych wysokościach, winnice charakteryzują się różnorodnością gleb i mikroklimatu. Winogrona z poszczególnych parceli są winifikowane oddzielnie przez co dają wina wyjątkowe i niepowtarzalne.

Łączna powierzchnia upraw to nieco ponad 20 hektarów, na których rosną oprócz tak typowych dla Nowej Zelandii szczepów jak Sauvignon Blanc oraz Pinot Noir również Chardonnay, Riesling, Cabernet Sauvignon, Merlot czy Cabernet Franc.

Firma jest członkiem Nowozelandzkiego Stowarzyszenia Producentów Wina i Winogron. To organizacja nadzorująca produkcję pod kątem ochrony środowiska, ale także wdrażająca nowe technologie i hodowle najlepszych klonów uprawianych odmian. Wszystkie uprawy w Waipara West są ekologiczne, produkowane bez użycia chemicznych środków ochrony roślin. Proces tworzenia win ukierunkowany jest na uzyskiwanie win złożonych, o dużym i interesującym potencjale starzenia.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.