Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie

Tabali

Historia firmy rozpoczęła się w 1993 roku, kiedy jeden z najbogatszych ludzi w Chile, właściciel kopalni miedzi Guillermo Luksic Craig, zdecydował się podjąć wyzwanie produkowania win najwyższej jakości na północy Chile w Dolinie Limari. Winnica leży na granicy magicznego miejsca zwanego Zaczarowaną Doliną, gdzie niegdyś odbywały się pradawne ceremonie i rytuały. Miejsce to, przez wzgląd na swoje historyczne znaczenie, od 1973 roku stanowi Park Narodowy. Jest świadkiem życia rdzennych mieszkańców Chile i jednym z największych, niezmienionych dziedzictw kulturowych. Obecne na skałach i kamieniach petroglify z początku naszej ery są dowodem i przypomnieniem pradawnych czasów. Jeden z takich znaków jest używany jako logo winnicy Tabali.

Bliskość pustyni Atacama z jednej strony i Ocean Spokojny z drugiej, zapewniają gorące dni i rześkie noce. Gleba Limari Valley jest absolutnie unikalna - nie znajdziemy takiej w żadnym innym zakątku Chile. Bardzo wapienna, kamienista, z pozostałościami skorupiaków, gdzieniegdzie gliniasta. To wyjątkowe terroir, bardziej przypomina Europę niż Nowy Świat. Tabali produkuje tu wina tylko najwyższej jakości.

Tabali jest jedną z najwyżej ocenianych chilijskich winnic. Wiele z ich win uzyskało ponad 90 pkt. przyznawanych przez R. Parkera. Na koncie mają medale przyznane przez magazyn Decanter, a Tabali Reserva Especial Syrah w roku 2011 został uznany podczas Annual Wines of Chile Award najlepszym winem chilijskim! Felipe Muller - dyrektor zarządzający winnicą i jednocześnie Chef Winemaker Tabali, został wtedy również wyróżniony i wybrany najlepszym Winemakerem w Chile.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.