Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Real Companhia Velha

Real Companhia Velha

Real Companhia Velha jest jednym z najstarszych producentów w regionie. Została założona w 1756 roku przez José I, króla Portugalii. Od tamtego czasu, czyli już od ponad 250 lat, nieprzerwanie wytwarza doskonałe wina i pracuje nad znakomitą reputacją swoich produktów.

Obecnie Real Companhia Velha uważana jest za jednego z wiodących producentów porto i win z regionu Douro. Posiada 5 posiadłości w dolinie rzeki, o łącznej powierzchni winnic ponad 550 ha. W procesie produkcji firma łączy tradycję z nowoczesnością, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty i świetną jakość. Jakość ta jest regularnie nagradzana przez wszystkie autorytety branży winiarskiej, m.in. Wine Spectator, Wine Enthusiast, Decanter.

Porto produkowane jest w Douro: najstarszym regionie o zarejestrowanym znaku pochodzenia (PDO). Region położony jest w północno-wschodniej Portugalii, wzdłuż doliny rzeki Douro. Obejmuje powierzchnię ponad 250 000 ha z czego ponad 40 000 ha to winnice. Dominuje tu klimat śródziemnomorski, z chłodnymi zimami (-5°C) i bardzo gorącymi latami (do 45°C). Przeważają gleby łupkowe, z domieszką granitu, o niskiej urodzajności. Ze względu na strome stoki uprawy położone są głównie tarasowo.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.