Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie

Quinta Da Alorna

Quinta da Alorna narodziła się z rąk Don Pedro Miguela de Almeidy w 1723 roku. Po zdobyciu trudnego Praça Forte de Alorna w okolicach Goa w Indiach, gdzie zajmował stanowisko wicekróla, otrzymał od króla Portugalii Jana V tytuł pierwszego markiza Alorny oraz posiadłość w Almerim, którą nazwał na cześć swej wiktorii i wybudował przepiękny pałac. Posiadłość obejmuje ponad 2,8 tys. hektarów, z czego prawie 2 tys. ha zajmują lasy, 220 ha przeznaczono na winnice, a resztę na pola uprawne. Poza tym znajdują się tu stajnie i ujeżdżalnie dla koni. 


Położona w pobliżu rzeki Tag, która jest z pewnością dominującym elementem tego regionu i wnosi decydujący wkład zarówno na poziomie terroir, jak i na poziomie klimatycznym, w regionie Tejo, posiadłość znana ze swej renomy, jak również z produkcji korków do butelek, czerpanych właśnie z pobliskiego lasu porośniętego m.in. dębami korkowymi. 


Uprawia się tu najlepsze odmiany portualskich winorośli jak Alvarinho, Alicante Bouchet, Arinto, Touriga Nacional czy Verdelho, jak i międzynarodowych odmian Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Sauvignon Blanc czy Syrah. Winnicą od ponad pięciu pokoleń zarządza rodzina Lopo de Carvalho, a głównym winiarzem jest Martta Reis Simoes, która tak opisuje wytwarzane wina: „Jesteśmy uprzywilejowani, gdyż nasze winnice rosną na glebach, które dają nam wyjątkową, naturalną kwasowość w gronach, która wyraża się w aromatycznej i zmysłowej świeżości w winie. Szanujemy to, co daje nam natura i zawsze staramy się osiągnąć we wszystkich naszych winach to, co oczywiste- jakość i elegancję! ”

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.