Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Pradorey

Pradorey

PradoRey to znakomita winnica jednej z najbardziej prestiżowych hiszpańskich apelacji: Ribera del Duero. Zlokalizowana jest w posiadłości Real Sitio di Ventosilia, której nazwa pochodzi z XV wieku, kiedy to była własnością hiszpańskiej rodziny królewskiej. Pałac, który stanowi część zabudowań winiarni, zbudowany został w XVI wieku przez Premiera na dworze Króla Filipa III. Dzisiaj znajduje się tu wspaniały, butikowy hotel służący, licznie odwiedzającym winnicę, koneserom win.

Obecnie posiadłość to ponad 3000 hektarów ziemi, z czego 520 hektarów to winnica. Reszta jest przeznaczona na gaje oliwne, uprawę kukurydzy oraz hodowlę krów i owiec. Winnica PradoRey podzielona jest na wiele pojedynczych parceli, na których uprawiane jest 8 różnych, starych klonów podstawowej dla regionu i oczywiście dla winnicy odmiany Tinto Fino (Tempranillo). Stanowi ona tu 85% łącznych upraw, pozostałe 15% to winorośle Cabernet Sauvignon oraz Merlot.

Piwnice przeznaczone do starzenia win mieszczą 15 000 dębowych beczek, w których leżakują znakomite, bardzo intensywne i skoncentrowane wina, o długim finiszu i znakomitym potencjale dojrzewania. Najwyższy poziom jakościowy win produkowanych przez PradoRey gwarantuje własne, jedyne w regionie, specjalistyczne laboratorium autoryzowane przez Autonomiczny Rząd Castylia i Leon. Tutaj wykonywane są analizy nie tylko dla win PradoRey, ale dla większości producentów z regionu Ribera del Duero. W roku 2007 firma zapoczątkowała produkcję win białych w sąsiadującym regionie Rueda. Dziś ofertę winiarni uzupełniają znakomite, białe wina ze szczepów Verdejo i Sauvignon Blanc.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.