Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Massolino

Massolino

„WINO, ZIEMIA, RODZINA… wieki pracy, cztery pokolenia, wielka miłość do ziemi - Rodzina Massolino zawsze tworzyła wino w Serralunga d’Alba - tutaj, gdzie jest ich dom…”

Historia winnicy rozpoczyna się w 1896 roku, kiedy założyciel Rodu - Giovanni osiadł w miasteczku Serralunga d’Alba. Pierwsze winnice powstały w roku 1928 za sprawą syna Giovanniego - Giuseppe oraz jego siostry. Już w roku 1934 byli dość poważnymi producentami wina wspólnie z innymi farmerami założyli RADĘ PRODUCENTÓW BAROLO I BARBARESCO.

Dzisiaj filozofia produkcji wina w tej rodzinnej firmie pozostaje niezmiennie taka sama jak przed laty i oparta jest o wieloletnie doświadczenie, wielkie zaufanie dla starych, autochtonicznych odmian, wykorzystanie cudownych własności gleb i mikroklimatu, tych najlepszych regionów Piemontu. Ta ziemia, cudowny, choć trudny szczep Nebbiolo i miłość do wina dają efekty, którymi zachwycają się koneserzy na całym świecie.

Łączna powierzchnia winnic rodziny MASSOLINO to dzisiaj ok. 20 h, a ich 4 prawdziwe perły „Crus” - winnice Margheria, Parafada, Vigna Rionda i Parussi dają Barolo słynne na całym świecie i doceniane wielokrotnie w klasyfikacji biblii winiarstwa włoskiego - Gambero Rosso, nagrodami Due i Tre Bicchieri.

Dzisiaj rodzinnym zakładem kieruje Franco Massolino, który oprócz wielkiego szacunku dla tradycji korzysta z tego co najlepsze w nowoczesnym winiarstwie.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.