W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej
Glendronach

Glendronach

Położona na wschód od miasteczka Huntly w regionie Highland destylarnia GlenDronach produkuje swoje whisky od niemal 200 lat. Założona w 1826 roku przez Jamesa Allardice’a, kilkukrotnie zmieniała swoich właścicieli, aby w 2008 roku stać się własnością Billy’ego Walkera i jego wspólników czyli „The BenRiach Distillery Company”. To był początek Wielkiego Odrodzenia gorzelni. Jak pisali eksperci whisky z całego Świata - „Śpiący gigant, narodził się po raz kolejny - tym razem jako niezależna destylarnia”. W 2016 roku gorzelnia została zakupiona przez koncern Brown Forman.

Destylarnia GlenDronach pobiera wodę z potoku Dronac, od którego pochodzi jej nazwa, w wolnym tłumaczeniu oznaczająca „dolinę jeżyn”. Na wyposażeniu zakładu znajduje się m.in. 9 drewnianych kadzi fermentacyjnych i dwie pary alembików, które do 2005 roku były opalane węglem. Produkuje się tu wybitne Single Malty w tzw. stylu Richly Sherried. Dojrzewane w beczkach po znakomitych hiszpańskich wzmacnianych winach sherry, urzekają już od pierwszego spotkania. Wszystkie charakteryzuje piękna, głęboka barwa i nieprzebrane bogactwo smaków i aromatów suszonych owoców, kawy, orzechów, czekolady i przypraw.

Glendronach Single Malts to jedne z najwyżej ocenianych szkockich whisky. Rokrocznie zdobywają najwyższe odznaczenia na najważniejszych, światowych konkursach, wystawach i targach. Obecnie dostępne są regularne edycje 8, 12,18 i 21 letnia, limitowane specjalne edycje finiszowane, linie cask strength oraz sam top jeśli chodzi o whisky - czyli wyjątkowe i niepowtarzalne coroczne edycje Single Cask.

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.