Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Gitton Pere & Fils

Gitton Pere & Fils

Historię tej znakomitej winnicy zapoczątkowali w 1945 roku Huguette i Marcel Gitton, posiadając mniej niż pół hektara ziemi w malowniczym okręgu Sancerre. Obecnie Gitton Pere & Fils obejmuje 33 hektary upraw wokół miejscowości Sancerre i Menetreol, gdzie znajduje się winiarnia. Syn Marcela Pascal kontynuuje winiarską tradycję wraz z żoną Denise, w asyście ich córki Chanel. Rodzina Gitton znana jest z szacunku do tradycyjnego winiarstwa i skrupulatnego podejścia do terroir. Ponieważ każda parcela ziemi w winnicy ma swoją własną specyfikę, zwraca się tutaj uwagę, aby winifikować poszczególne zbiory winogron niezależnie, osobno z każdej działki, tak aby zachować niuanse wynikające z różnych rodzajów podłoża (silex, terre blanche oraz caillottes). Efektem tego są ambitne wina wyróżniające się charakterem, które szanują specyfikę wymienionych gleb i posiadają pożądaną mineralność.

Poza białymi winami Sancerre, które są wizytówką winiarza, wytwarza się tu także doskonałe wina różowe i czerwone. Pomimo że Gitton jest kojarzony na świecie przede wszystkim z doskonałych Sancerre, posiada również uprawy w innych apelacjach. Pierwsza znajduje się po drugiej stronie Loary (niecałe 10 km od Sancerre) w bliźniaczej apelacji Pouilly Fume. Tutejsze winnice, położone są na kredowych glebach, które również nadają pochodzącym stąd winom unikalnego charakteru ze wspaniałą mineralnością. Dwa kolejne miejsca to winnica Taurus położona Coteaux de Giennois w tym samym regionie co powyższe oraz Chateau Lafon zakupiona przez rodzinę w 1989 i położona godzinę na wschód od Bordeaux w regionie  Sud-Ouest (Południowy-Zachód) w apelacji Cotes de Duras.

 

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.