Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Erste & Neue

Erste & Neue

Historia Erste+Neue datuje się od 1900 roku, kiedy to siedemdziesięciu małych producentów winogron postanowiło zrzeszyć się w pierwszą (ERSTE) Spółdzielnię Producentów Win w Caldaro. Poszukując właściwej siedziby, w tym samym roku Spółdzielnia pozyskała i postanowiła odbudować historyczny budynek winnicy w tym samym mieście. Część tego gmachu do dzisiaj stanowi główną atrakcję licznie odwiedzających ERSTE+NEUE winiarskich turystów. W wyniku wielu późniejszych inwestycji, winiarnia stała się jednym z najnowocześniejszych producentów win w Górnej Adydze.

Niech nie zwiedzie nikogo określenie Spółdzielnia - zwykle kojarząca się nie najlepiej. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest stosunkowo prosta: w tym cudownym regionie winiarskim tradycje rodzinne są tak mocne, że podobnie jak np. w Burgundii, właściciele ziemi swoje niewielkie działki traktują jak skarb. Nie sposób tych małych działek odkupić - są one dziedziczoną chlubą rodziny. Dlatego też wygodną dla producentów, posiadających często nie więcej nie jeden hektar działki, formą produkcji wina jest zrzeszenie się w formie Spółdzielni. Wbrew pozorom taka organizacja bardzo sprzyja wysokiej jakości produkowanych tutaj win. Dowodem na to są liczne wyróżnienia dla produktów ERSTE+NEUE, wiele z nich otrzymało najwyższe odznaczenia cenionego, włoskiego przewodnika winiarskiego Gambero Rosso oraz medale przyznawane przez Magazyn Decanter.

W roku 2016 nastąpił kolejny ważny krok w historii firmy - Erste Neue połączyło się z sąsiadującą Cantina Kaltern. W wyniku tego połączenia będą możliwe nowe inwestycje i dalszy rozwój marki.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.