Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie

El Esteco

El Esteco jest jedną z najdłużej działających winiarni w Argentynie i została założona w 1892 roku przez braci Davida i Salvadora Michelów, dwóch imigrantów z Francji oraz włoską żonę Davida, Gabrielę Torino, szybko stając się pionierem w argentyńskiej sztuce winiarskiej. Ich dzieci i potomkowie kontynuowali rozwój firmy, nabywając więcej winnic i komercjalizując niektóre z pierwszych win ze szczepu Torrontes. W 2004 roku winnica została kupiona przez Grupo Penaflor- największą grupę winiarską w Argentynie. Dziś winiarnia produkuje jedne z najbardziej ekscytujących win w Dolinie Calchaqui. 


Położona jest w północnym regionie w prowincji Salta na wysokości ponad 1600 m n.p.m., co czyni Saltę najwyżej położonym obszarem winiarskim z komercyjną produkcją na świecie. Winnice El Esteco mogą poszczycić się jednymi z najstarszych nasadzeń szczepu Torrontes, które mogą mieć nawet 80 lat i były sadzone w tradycyjnym systemie pergoli. Niedawno El Esteco założyła nową, ekscytującą winnicę w El Socorro, gdzie bardzo skaliste gleby zapewniają doskonały mikroklimat, co w połączeniu z wysokością 1800 metrów ma zapewnić wyjątkowe wina z odmian Malbec i Cabernet Franc, ale to winnica Chanar Punco położona na wysokości 2000 metrów i znajdująca się 80 kilometrów od winiarni zapewnia obecnie największą sławę, skąd wytwarza się wino o tej samej nazwie. Poza flagową linią win El Esteco posiadamy obecnie wina Amaru, których nazwa wywodzi się od imienia indiańskiego boga oraz linię win Don David, których nazwa nadana jest na cześć założyciela winnicy.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.