Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie

Divino Frankonia

Początki Divino sięgają 1930, ale to 1951 jest przyjmowany jako rok założenia stowarzyszenia Divino Nordheim i skupia agronomów z Frankonii. Od 1997 roku wdrożono zmiany, postawiono na inną filozofię i całkowicie zmieniono produkcję, koncentrując się na jakości, a nie ilości. Poprzez pasję i jakość win, jako dwóch najważniejszych priorytetów odniesiono światowy sukces. W 2012 roku do projektu dołączyła spółdzielnia Thungersheim, przez co Divino stało się drugą co do wielkości firmą winiarską w regionie. Frankonia jest to jeden ze starożytnych regionów winiarskich, o czym świadczy akt darowizny Karola Wielkiego z 777 roku na Klasztor Fulda, do którego przypisano królewską posiadłość Hammelburg z ośmioma przylegającymi winnicami. 


Divino skupia ponad 250 winogrodników, którzy w Nordheim i Thungersheim na ponad 400 ha, z czego 168 ha są to winnice najwyższej kategorii Grand Cru (w tym m.in. prestiżowe Escherndorfer Lump- najlepsza posiadłość GC we Frankoni czy Nordheimer Voegelein- największe GC), uprawiają winorośl. Winnice sadzone są na południowych stokach dolin nad Menem lub bocznych dolinach jego dopływów. Wina są butelkowane w Bocksbeutel- tradycyjne spłaszczone butelki. Dominują białe odmiany win, z czego zdecydowanie prym wiedzie Muller- Thurgau, następnie Silvaner, Riesling, a tylko 14% produkcji stanowią wina czerwone. 


Misją stowarzyszenia jest połączenie tradycyjnych metod uprawy winorośli w sposób zrównoważony z nowoczesnymi technikami pielęgnacji winnic i surowymi ograniczeniami kontroli plonów, dzięki czemu winiarze wydobywają ze swoich winogron to, co najlepsze w winach.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.