Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Cattier Champagne

Cattier Champagne


Historia winnic rodziny rozpoczęła się w roku 1625, jednak pierwszy szampan pod marką Cattier powstał dopiero w 1918 r. rękami Jeana Cattier (senior). Dziś firma pozostaje niezależnym przedsiębiorstwem rodzinnym, wytwarzając rocznie około miliona butelek, z których 60% jest eksportowane do 70 krajów.

Siedziba Cattier znajduje się w Chigny-les-Roses, malowniczej miejscowości w sercu Szampanii, pomiędzy Reims, a Epernay. Ponad 33 hektary winnic są usytuowane w prestiżowym Montagne de Reims, gdzie produkowana jest znakomita większość szampanów Premier Crus.

Najbardziej prestiżowe Crus powstają z wybitnej parceli Clos du Moulin, zakupionej przez rodzinę w 1950 roku. Nazwa tej dwuhektarowej działki wywodzi się od wiatraka, który się na niej kiedyś znajdował, a ostatecznie został zniszczony podczas I Wojny Światowej. Dziś jego symbol znajdziemy zarówno na kartoniku, jak i zaprojektowanej w 1980 r. przez Jean-Jacques Cattier wyjątkowej i niepowtarzalnej butelce Champagne Clos du Moulin.

Chlubą domu szampańskiego Cattier są półtorawieczne piwnice znajdujące się pod rodzinną posiadłością w Rilly-la-Montagne. Należą one do jednych z najgłębszych w Szampanii i osiągają ponad 30 metrów, w których leżakować może ponad 2 miliony butelek szampana, zapewniając winom fenomenalne warunki do dojrzewania w stałej, niskiej temperaturze. Najbardziej popularny szampan Brut Premier Cru dojrzewa ponad 4 lata, a najbardziej prestiżowe cuvee ponad 8 lat. Wszystko po to, aby nadać niepowtarzalnego stylu i charakteru.Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.