Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie

Bernard Baudry

Bernard Baudry jest niewątpliwie jednym z najwybitniejszych producentów Chinon z talentem do wytwarzania pysznych i spójnych win. Historia winnicy rozpoczęła się w 1975 roku, kiedy to Bernard Baudry kończąc swoje studia enologiczne, rozpoczął produkcję win w maleńkiej, 2 hektarowej winnicy. Syn Bernarda, Matthieu, dołączył do projektu w 2000 roku również po studiach winiarskich odbywając prestiżowe staże w Tasmanii i Kalifornii. Obecnie powierzchnia upraw to 32 hektary rozsiane w apelacji Chinon wokół miejscowości Cravant les Coteaux oraz Chinon. Lwią część stanowi Cabernet Franc (90%) i właśnie na wytwarzaniu czerwonego Chinon skupiają swoją uwagę, chociaż tworzą również oszałamiające wina białe i różowe w tej apelacji, co jest rzadkością. Cała winnica jest prowadzona w rolnictwie ekologicznym od 2006 roku.

Prawdziwym dobrodziejstwem i szczęściem winiarza jest możliwość posiadania winnic, na których można zobaczyć wiele różnorodnych rodzajów gleb w tej apelacji, od żwiru, piasku, wapienia, po krzemionki i gliny. Daje to możliwość stosowania fragmentarycznego winiarstwa, podobnie jak u Gitton. Różnorodność terroir i metod winifikacji sprawia, że ​​każde z ich pięciu cuvee jest unikalne i zarazem wyjątkowe. „W każdej butelce staramy się wyrazić Cabernet Franc w jego elegancji, wyważeniu i aromatycznej świeżości oraz w harmonii z terroir, z którego pochodzą, biorąc pod uwagę zmienność warunków pogodowych każdego roku”.

 

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.