Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Bastianich

Bastianich

Wino jest integralną częścią złożonego życia Joego Bastianicha - ojca, restauratora, pisarza, gwiazdy telewizyjnej, muzyka i maratończyka. Najszersze grono osób poznało go jako współprowadzącego wraz z Gordonem Ramsayem i Grahamem Elliotem amerykańską edycję, uwielbianego na całym świecie, programu „MasterChef”.

Już dwie dekady temu dostrzegł on duży potencjał na falistych wzgórzach we Friuli Venezii Giulii i był przekonany, że białe wina z tego regionu mogą konkurować z najlepszymi na świecie. W 1997 roku znalazł posiadłość spełniającą jego oczekiwania więc postanowił stworzyć wina światowej sławy z tego obiecującego obszaru. Tak narodziła się winnica BASTIANICH.

Mówiąc o Joem, nie sposób nie wspomnieć o jego matce - Lidii Mattichio Bastianich - Włoszce, która wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Swoją pierwszą włoską restaurację otworzyła w 1971r., w Nowym Jorku. Dziś jest znaną restauratorką, autorką pięciu książek kucharskich, czterech serii programów kulinarnych w publicznej telewizji oraz ambasadorką włoskiej kuchni i włoskiego wina w Stanach Zjednoczonych.

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.