Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Barbeito Madeira

Barbeito Madeira

Z setek rodzin, które wytwarzały i wysyłały wina z Madery w ciągu ostatnich dwóch stuleci, pozostały tylko cztery, a wśród nich Vinhos Barbeito. Pozostali trzej mają historię sięgającą XIX wieku, ale to Barbeito jest uznawane za najbardziej śmiałą i nowatorską interpretację win wzmacnianych z wiecznie zielonej wyspy. Mario Barbeito, (były księgowy) rozpoczął swoją działalność w 1946 roku, w kryzysowym dla Madery okresie, spowodowanym II wojną światową, gdzie produkcję i sprzedaż praktycznie zatrzymano. W rezultacie wiele firm opuszczało biznes winiarski, ale założyciel postanowił objechać całą wyspę, kupując wtedy znaczne zapasy bezcennych starych roczników od ważnych rodzin, wierząc, iż w przyszłości wartość tych win wzrośnie w miarę starzenia, biorąc pod uwagę, że produkcja młodych roczników bardzo spadła..

 

W 1970 roku firmę przejęła córka Manuela, której jednym z głównych zadań było rozpoczęcie sprzedaży bezcennych starych roczników na londyńskiej giełdzie win. To dzięki jej staraniom na aukcjach zaczęły regularnie pojawiać się znane obecnie wina Barbeito z XVIII czy XIX wieku. To zbudowało trwałą reputację nazwy Barbeito wśród kolekcjonerów win wzmacnianych z Madery.

 

Od połowy lat 90. rodzinnym biznesem zaczął zarządzać jej syn, Ricardo Freitas, który do dzisiaj jest dyrektorem. Ricardo wniósł ze sobą nie tylko ogromny szacunek do korzeni i tradycji, ale także nową energię, powiew świeżości oraz innowacyjne pomysły. Jednym z jego projektów było przywrócenie wizerunku win madera, jako wina świetnie komponującego się z wieloma potrawami. Najbardziej uznany brytyjski krytyk winiarstwa Jancis Robinson nazwała wino od Barbeito „Lafite Madery“. Na zboczu wzgórza nad Câmara de Lobos można odwiedzić ich nowoczesne obiekty i doświadczyć wyjątkowego połączenia tradycji i nowoczesności.

 

 

 

 

 

 

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.