Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie

Alceno Jumila

Historia winnicy Alceno ma swój początek w 1870 roku, kiedy to kupiec winiarski Roque Martinez postanowił założyć pierwszą, profesjonalną winnicę w Jumilli. Dziś winnica jest już w rękach 4. pokolenia rodziny Bastida. Wykorzystując najnowsze zdobycze technologiczne i niemal 150 lat doświadczeń, wytwarza wina będące odzwierciedleniem regionu. Wina z Alceno opisywane są w najważniejszych przewodnikach winiarskich, zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia w czołowych konkursach winiarskich na świecie.

Apelacja Jumilla położona jest na terytorium przynależnym do dwóch regionów autonomicznych Hiszpanii i obejmuje część Murcii oraz prowincji Albacete w Kastylii- La Manchy. Jest to obszar trudny zarówno dla człowieka, jak i dla winorośli. Latem temperatura wynosi tu powyżej 40. stopni, a w zimie poniżej zera. Jest bardzo sucho, a gleba jest piaszczysta i sypka. Zdecydowana większość upraw w regionie to czerwona odmiana Monastrell, szczep mogący dać potężne, mięsiste wina z cudownie aksamitną miękkością.

Rodzina Bastida posiada swoje winnice również w innych częściach Hiszpanii- między innymi w apelacji Utiel Requena, leżącej niedaleko Walencji i cenionej przez koneserów win hiszpańskich. Położona jest daleko od morza, na niewielkim płaskowyżu, o wyjątkowych właściwościach klimatyczno- glebowych. Zimy są tu wyjątkowo mroźne z częstymi przymrozkami oraz sporadycznymi opadami gradu. Lata są z kolei upalne, bezdeszczowe, na szczęście łagodzone chłodnym wiatrem o nazwie Solano. Większość opadów przypada na okres wiosenny i jesienny. W regionie tym produkuje się przede wszystkim wina czerwone (ponad 95%) z charakterystycznej odmiany Bobal (grona używane w produkcji stanowią 80% wszystkich win apelacji).

 

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.