Klikając „Akceptuję”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Dowiedz się więcej
Wszystkie kategorie
Baldes

Baldes

Historia rodziny Baldes zaczęła się w 1830 roku, gdy Etienne Baldes posadził pierwsze winorośle na tarasach doliny Lot w pobliżu Cahor. Tu też rozpoczął budowę domu, który do dziś jest siedzibą rodziny. Rok 1877 przyniósł plagę filoksery, która znacząco uszczupliła powierzchnię nasadzeń. Winnicę powoli odrestaurowano i gdy praktycznie wróciła do swojej świetności, rok 1956 przyniósł niezwykle srogą zimę. Po raz kolejny rodzina została zmuszona do rekonstrukcji znacznej części działek. W 1976 roku jako pierwsi w regionie zainstalowali u siebie kadzie ze stali nierdzewnej, a w 1999 roku zmodernizowali piwnice, na skutek czego, może ona pomieścić ponad 600 beczek typu barrique.

Najnowsza historia winnicy, naznaczona jest znaczącymi przymrozkami wiosennymi w latach 2017, 2019 i 2021 roku, które nieustannie przypominają winiarzom, że człowiek wobec natury jest bezsilny. Mimo tych wydarzeń rodzina Baldes posiada obecnie 70 hektarów winnic i może poszczycić się jednymi z najstarszymi nasadzeniami winorośli w całym regionie Cahors. Jean-Luc i Sabine są obecnie przedstawicielami szóstego pokolenia rodziny, a ich córka Juliette, wdraża się do przejęcia winnicy. Bogactwo gleb oraz pełne szacunku zarządzanie winnicą pozwala wytwarzać różne style win, zarówno czerwone ze szczepu malbec, jak i białe czy różowe.

Winnica Baldes należy do najlepszych w regionie. Niska wydajność zbiorów, staranna selekcja, winifikacja w kadziach ze stali nierdzewnej w kontrolowanej temperaturze, a także dojrzewanie w beczkach z dębu francuskiego, to wszystko przynosi efekty w postaci międzynarodowego prestiżu i różnorodnych nagrodach i odznaczeniach na festiwalach i wystawach win.

 

 

 

Wybrane marki

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Kliknij i zapoznaj się z regulaminem serwisu.