Strona przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich

Degustacja MasterClass
Pascual Toso

Warszawa Wesoła
29.05.2017

Kiedy w połowie lat 80-tych XIXw. Pascual Toso wyruszał z włoskiego Piemontu do Argentyny, nie przypuszczał, że będzie założycielem piwnic, które należą dziś do najstarszych i najbardziej cenionych w tym kraju. Stało się tak za sprawą bardzo wysokiej i niekwestionowanej jakości produktów oraz nienagannie prowadzonej od ponad stu lat działalności handlowej.

Pascual Toso rozpoczął swoją działalność od kupienia w 1890 roku pierwszej piwnicy w San Jose. Na początku XX wieku dokupił także posiadłość „Las Barrancas” w departamencie Maipu, gdzie zbudował winiarnię i piwnicę win. Usytuowanie w zachwycającej lokalizacji, z najlepszą jakością gleby, idealnym klimatem i środowiskiem sprawia, że do dziś produkuje się tam delikatne wina z wyselekcjonowanych gatunków winogron.

Winiarnia korzysta z najnowszych zdobyczy technologicznych w zakresie enologii, a konsultuje je światowej sławy winemaker Paul Hobbs.

Oferują wina najlepszej klasy za rozsądne pieniądze dla klientów z całego świata. Pascual Toso jest jedną z przodujących marek Argentyny, z olbrzymim rozwojem na przestrzeni ostatnich lat. Na swoim koncie mają tytuł najlepszej winnicy w Argentynie oraz wiele nagród i medali dla ich poszczególnych win. W 2015 roku, z okazji 125 rocznicy istnienia firmy, zostało wypuszczone na rynek specjalne wino: Barrancas Toso, dokonano także odświeżenia etykiet i logo firmy.

Zapisz się na degustację

Nasze salony